LOADING....!!!!!

SKSV-KURUMSAL


SKSV

Vakfımızın çalışmaları
Amacı ve Hedefleri

Cumhuriyet tarihimizin ilk sanayi kuruluşu olan Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları (SEKA) nın öncülüğünde 12.05.1972 tarihinde kağıt üreticisi firmalar tarafından kurulan Selüloz ve Kağıt Sanayicileri Birliği bugün Selüloz ve Kağıt Sanayii Vakfı olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Çalışmalarımız

Geçmişten bu güne vakfımızın yaptığı faaliyet ve çalışmaları albümü

    Vizyonumuz

    Türkiyenin en güçlü kağıt organizasyonlarından biri haline gelmek, Türk Kağıt Sektörünü Dünyada ve Ülkemizde başarıyla temsil eden bir kuruluş olmak ve Türk Kağıt-Karton Sanayiinin, Dünya Kağıt-Karton Sanayii ile verimlilik, teknoloji ve kalite açısından rekabet edebilir güçlü bir sanayi haline gelmesini sağlamaktır.

    Misyonumuz

    Selüloz, Kağıt ve Mamulleri Sanayiinin üretim, verimlilik ve kalite yönünden teknolojik gelişmesini sağlamak, Türkiyenin AB ne giriş sürecinde Kağıt Sektörünün karşılaşacağı sorunların tesbiti ile alınması gerekli tedbirleri araştırmak, bu konuda Resmi Makamlara gerekli bilgileri sağlayarak Sektöre ilişkin politikaların tesbitinde yardımcı olmak, orman kaynaklarının geliştirilmesi yanında tarım artıkları ve yıllık bitkiler ile eski kağıt vb. gibi hammadde kaynaklarının araştırılması, kullanımlarının arttırılmasını sağlayıcı araştırmalar yapmak veya yaptırmak.

SKSV Üyesi Kurumlar

İş Birliği, güç birliği yaptığımız ve sektörümüzün ilerlemesi ve gelişmesi için çalıştığımız kurum ve kuruluşlarımız